poradnik przed podróżą na Kubę Boca de Camarioca

Poradnik

Wyjazd na Kubę jest ekscytujący. Chcesz żeby był także udany, zasięgnij ważnych informacji. Dla Ciebie powstał praktyczny poradnik przed podróżą na Kubę.

 

Nawet jeśli marzysz o spontanicznym wyjeździe, nie zapominaj że Kuba to egzotyczny kraj z własną charakterystyką i z formalnościami dotyczącymi podróży. Zapoznaj się z  podstawowymi informacjami na temat tej tropikalnej wyspy, żeby potem cieszyć się każdą chwilą wakacji bez niemiłych niespodzianek.

Wiza na Kubę

 

Obywatele polscy udający się na Kubę zobowiązani są do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu.

W Polsce wiza na Kubę wydawana jest przez konsulat kubański w Warszawie. Karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć także w niektórych biurach podróży.

 

Ubezpieczenie

 

Dla wszystkich podróżujących na Kubę istnieje obowiązek posiadania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia podczas pobytu. Brak polisy ubezpieczeniowej może stanowić podstawę do odmowy wjazdu do kraju.

Szczepienia i apteczka podróżnika

 

Aby w pełni cieszyć się wakacyjnym pobytem w egzotycznym kraju, jakim jest Kuba, przed wyjazdem trzeba także pomyśleć o kwestiach zdrowotnych.
Jakie leki należy zabrać ze sobą na Kubę? Co poza tym włożyć do wakacyjnej apteczki? Jakie szczepienia są obowiązkowe i jakie zalecane?

 

Pogoda na Kubie

 

Kuba, ze względu na swoje położenie w basenie Morzu Karaibskim, cieszy się klimatem tropikalnym. Charakterystyczna dla tego typu klimatu jest stała temperaturą przez cały rok, średnio około 24 do 30 stopni. 


Różnica między porami klimatycznymi jest zauważalna przede wszystkim ze względu na brak lub obecność deszczu, ponieważ temperatury nie mają wielu zmian w ciągu roku. 

Transport na Kubie

 

Transport na Kubie jest dla turystów indywidualnych dużym wyzwaniem. Poruszanie się po wyspie może okazać się sporą przygodą, jeśli myślisz o samodzielnym zwiedzaniu wyspy.

 

Warto więc jeszcze przed wylotem zrobić plan miejsc, które zamierzasz odwiedzić, nie tylko żeby skalkulować budżet, ale i aby zaoszczędzić czas.

Internet na Kubie

 

 W wielu regionach świata powszechny dostęp do internetu jest oczywistością. Internet na Kubie jest jednak tematem bardziej skomplikowanym.

 

Jeszcze nie tak całkiem dawno Kuba była wyspą offline. Dobra wiadomość jest taka, że ten cud telekomunikacji dotarł także tutaj i rozwija się krok po kroku na lepsze. Dowiedz się jak działa internet na Kubie i jak z niego korzystać!

Co zapakować w podróż na Kubę?

 

Kuba nie jest krajem, do którego podróżuje się z lekkim bagażem podręcznym. Dystrybucja produktów na wyspie jest kontrolowana przez rząd. Wiele rzeczy, które uważamy za oczywiste, są na wyspie niemal niedostępne. Lista rzeczy do spakowania na Kubę to spis wszystkiego, co zdecydowanie należy mieć przy sobie podczas podróży na wyspę.

Jak zaoszczędzić koszty podróży?

 

Podróże kształcą i uszczęśliwiają, jednak jednocześnie powodują niezłą dziurę w budżecie domowym. Wyjazd na Kubę jest kosztowny, ale istnieją sposoby, aby obniżyć związane z nim wydatki. Jak zaoszczędzić koszty podróży? Ważne są przemyślana organizacja i zaawansowane planowanie wyprawy.

Porady na co dzień

 

Kontakt z Kubańczykami jest jednym z najpiękniejszych wspomnień z podróży po wyspie. Jest bardzo wielu pomocnych i przyjaznych Kubańczyków, z którymi można łatwo nawiązać rozmowę każdego dnia. Zachowaj jednak podstawowe reguły bezpieczeństwa i zasadę ograniczonego zaufania.

Przewodniki i książki podróżnicze

 

Przewodniki i książki podróżnicze o Kubie to tradycyjna forma przygotowania się do wyjazdu. Pomimo że blogi i strony internetowe stanowią źródło aktualnych informacji, to jednak warto zainwestować w klasyczny przewodnik oraz przeczytać przynajmniej jedną powieść rozgrywającą się na tej zaskakującej wyspie.

 

Dowiedz się, co warto przeczytać przed wyjazdem.

Praktyczny poradnik przed podróżą na Kubę ma na celu pomóc Ci w przygotowaniu się na wyjazd na tą egzotyczną wyspę. 

 

Inne interesujące informacje znajdziesz także na stronie Ciekawostki

 

Jeśli potrzebujesz inspiracji na indywidulaną wyprawę na Kubę, zajrzyj koniecznie do propozycji w zakładce Przeżycia, Nocleg oraz Pakiet pobytowy.

 

O moim życiu na Kubie dowiesz się na blogu.