Capitolio informacje o Kubie
Informacje o Kubie,  Styl życia

10 rzeczy które należy zrobić w Hawanie

Hawana jest fascynującym miastem. Potrzebujesz czasu, by odkryć wszystko to, co ma najlepszego do zaoferowania.  Zaplanuj wystarczająco dużo czasu na rzeczy które należy zrobić w Hawanie.

Niezwykły czar Hawany

 

Hawana ma absolutnie wyjątkowy klimat, który oczarowuje przyjezdnych. Każdy kto zgubił się w jej kolorowych ulicach, zahipnotyzowany przepychem dekadenckich fasad i zszokowany ich tragicznym rozpadem, zaskoczony natłokiem kultowych samochodów z dawno już przeminionej epoki, każdy kto zamienił kilka słów z jego mieszkańcami, wie o czym mówię.

Hawana to dusza i serce Kuby, jedno z tych miejsc na ziemi, które nigdy nie daje zaspokojenia i wykazuje duży potencjał uzależnienia. Jest to miasto nostalgiczne, zakotwiczone w czasie, ale też ekstrawaganckie i eklektyczne. Ma swoją niepowtarzalną, oryginalną osobowość, którą należy odkrywać powoli, bez pośpiechu, po kubańsku.

Dowiedz się z czego absolutnie nie powinno zrezygnować się podczas odwiedzin w tym zaskakującym mieście,  jakie rzeczy należy zrobić w Hawanie, co zaplanować?

Ile czasu zaplanować na Hawanę?

 

Są ludzie, którzy odwiedzają Hawanę niemal w biegu, w jeden dzień, nie dając sobie czasu na chłonięcie jej uroku. Chociaż prawdą jest, że najbardziej reprezentacyjne miejsca Starej Hawany można odwiedzić w ciągu jednego dnia, polecam spędzić przynajmniej 4 lub 5 dni, aby odkryć nie tylko jej najbardziej autentyczne zakątki, ale przede wszystkim aby spojrzeć na własne wygodne życie z innej perspektywy, odnaleźć radość w tym, czego nie da kupić się za pieniądze, zawrzeć nowe inspirujące znajomości, przeżyć coś niezwykłego.

Nie ma drugiego miasta na świecie z tak ekstremalnie rozwiniętym życiem towarzyskim na ulicach. Ma się tu wrażenie, że każdy zna każdego, jakby to było małe miasteczko, mimo że w Hawana liczy ponad dwa miliony mieszkańców.

Hawana nigdy nie śpi

 

Stolica Kuby nie jest miejscem dla osób lubiących spokój i ciszę. Miasto praktycznie nigdy nie śpi. Jeśli masz problemy ze spaniem, zabierz ze sobą zatyczki do uszu. W najbardziej cichej dzielnicy miasta może zaskoczyć Cię sąsiad głośną muzyką o trzeciej nad ranem lub szczególnie intensywna awantura domowa, do której  może dołączyć całe sąsiedztwo. Na Kubie nikt nie zamiata brudów pod dywan, konflikty rozwiązuje się zazwyczaj publicznie, a po najokropniejszej burzy szybko wychodzi słońce i życie toczy się dalej. Jedynie turyści pytają się zaszokowani, czy to co wydarzyło się nocą to był tylko jakiś wyrwany z kontekstu sen?

10 rzeczy które należy zrobić w Hawanie

 

W tym poście przedstawię Ci listę 10 rzeczy które należy zrobić w Hawanie, zanim wybierzesz się na dalsze zwiedzanie wyspy.

1.

Nocleg u Kubańczyków

 

Zarezerwuj swój pobyt w kwaterze prywatnej u kubańskiej rodziny!

Casa particular jest autentyczną, lokalną formą zakwaterowania w prywatnych domach Kubańczyków. Wybór takiego typu noclegu gwarantuje, że nie tylko gdzieś się prześpisz, ale że nocleg stanie się ważną częścią Twojej podróży i doświadczenia.

 

TUTAJ znajdziesz swój nocleg

2.

Wycieczka oldtimerem

 

Zafunduj sobie przejażdżkę zabytkowym samochodem!

Jeden z najlepszych sposobów na poznanie miasta jest przejażdżka historycznym kabrioletem. Jazda takim samochodem zrobi na Tobie wrażenie, nie tylko ze względu na odwiedzane miejsca, ale przede wszystkim za niesamowity klimat, który poczujesz wsiadając do zabytkowego pojazdu.

 

Zapoznaj się z planem takiej wycieczki zabytkowym kabrioletem TUTAJ !

3.

Nauka tańca

 

Zapisz się na indywidualny kurs salsy!

Kubańczycy noszą salsę we krwi, a Kuba podbiła serca całego świata swoją wspaniałą muzyką i porywającym tańcem. Być może niedługo podbije również i twoje serce.

Podczas podróży po Kubie będziesz mieć niezliczone okazje, by wypróbować swoje taneczne umiejętności.

 

Sprawdź TUTAJ ofertę kursów salsy!

4.

Roztańczona noc

 

Weź udział w doświadczeniu hop on hop off po klimatycznych barach i dyskotekach Hawany z lokalnym znawcą sceny!

Życie nocne w Hawanie jest ekscytujące i różnorodne. Zaskoczy Cię porywającą muzyką na żywo oraz całą masą oryginalnych barów, dyskotek i kabaretów na każdą kieszeń i na każdy gust. Noc łączy obcokrajowców i Hawańczyków, którzy lubią dobrą zabawę.

 

TUTAJ szukaj inspiracji!

5.

Dom Muzyki

 

Wybierz się na koncert na żywo w domu muzyki Casa de la Música!

Casa de la Musica nie jest jednak zwykłą dyskoteką, ale oryginalną kubańską instytucją muzyczną, Domy Muzyki mają na Kubie długą tradycję i można je spotkać niemal w każdym większym mieście. Hawana jako stolica kraju może się poszczycić aż dwoma takimi domami.

 

Inne kultowe miejsca rozrywkowe znajdziesz  TUTAJ

6.

Nauka hiszpańskiego

 

Zapisz się na kurs języka hiszpańskiego!

Na Kubie znajomość hiszpańskiego znacznie ułatwi ci kontakt z miejscowymi. Warto jest więc nauczyć się chociażby podstawowych zwrotów w tym języku, tym bardziej że mogą Ci się przydać także podczas innych podróży po krajach Ameryki Łacińskiej.

 

Sprawdź oferty kursów  TUTAJ

7.

Malecón

 

Spędź magiczny wieczór na miejskiej promenadzie Malecón!

Na promenadzie późnym popołudniem spotykają się Hawańczycy, by poplotkować ze znajomymi, poflirtować, posłuchać muzyki, także by zatańczyć. Atmosfera jest beztroska i powszechna wesołość zarażająca, a zachód słońca na Malecónie to prawdziwy spektakl natury.

 

TUTAJ dowiesz się więcej o najbardziej ciekawych ulicach Hawany  .

8.

Kuchnia regionalna

 

Spróbuj lokalnej oferty gastronomicznej !

W Hawanie nie brakuje ekskluzywnych restauracji oferujących głównie turystom dania na wysokim poziomie. Nie musisz się jednak obawiać niewielkich jadłodajni ulicznych, do których zaglądają  również Hawańczycy. Możesz tu spróbować prostej, ale jakże smacznej kuchni domowej.

 

Daj się zainspirować TUTAJ

9.

Kubańskie koktajle

 

Delektuj się Mojito w jednym z hawańskich barów!

Kubańskie koktajle są cenione i serwowane w barach na całym świecie. Tak naprawdę jednak nigdzie nie smakują lepiej niż w samym kraju ich pochodzenia.

 

Znajdź TUTAJ swój ulubiony koktajl i naucz się go przyrządzać podczas warsztatów koktajlowych!

10.

Karaibskie plażowanie

 

Zorganizuj całodzienną wycieczkę na jedną z plaż Hawany –  Playas del Este!

Pobyt w Hawanie nie musi wiązać się z rezygnacją z plażowania. Playas Del Este są jednym z najpiękniejszych nadbrzeżnych terenów naturalnych na wyspie. Niewiele stolic świata może poszczycić się bliskością podobnych dobrodziejstw natury.

 

TUTAJ znajdziesz więcej ciekawych informacji na temat plażowania w mieście.

Wpis o tym,  co należy zrobić w Hawanie zalicza się do serii artykułów o różnych regionach Kuby.

Z pewnością zainteresują Cię także artykuły 10 rzeczy które należy zrobić w Viñales10 rzeczy które trzeba zrobić w Trinidad lub 10 rzeczy które warto zrobić w Varadero.