kurs hiszpańskiego w Hawanie

Nauka

Zwiedzając Kubę można porozumieć się z mieszkańcami bez znajomości hiszpańskiego. Co poniektórzy Kubańczycy, szczególnie ci pracujący w turystyce, władają językiem angielskim. Znajomość angielskiego nie jest jednak powszechna wśród ludności, a już najmniej na kubańskiej prowincji. Warto jest więc nauczyć się chociażby podstawowych zwrotów po hiszpańsku, tym bardziej że język może przydać się także podczas innych podróży po krajach Ameryki Łacińskiej.
Na Kubie znajomość hiszpańskiego znacznie ułatwi ci kontakt z miejscowymi .

Po zakończeniu wakacyjnego kursu hiszpańskiego w Hawanie nie otrzymasz oficjalnego certyfikatu. Zajęcia nie są skierowane na późniejsze zdawanie międzynarodowych egzaminów. Chodzi bardziej o to, by podczas podróży po krajach hiszpańskojęzycznych być w stanie rozwiązywać codzienne wyzwania bez pomocy tłumacza gogle, poznać daną kulturę od podszewki, a także aby móc zawrzeć interesujące znajomości z lokalną społecznością i zapewnić Ci maksymalną radość podróżowania.

 

Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie – dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

Wydział języka hiszpańskiego (FENHI)na uniwersytecie w Hawanie

Wydział języka hiszpańskiego (FENHI)na uniwersytecie w Hawanie oferuje od ponad 25 lat intensywne kursy języka w różnym stopniu zaawansowania. Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, przeżyć niezwykłą podróż na Kubę i przy okazji podszlifować umiejętności językowe,  kurs hiszpańskiego w Hawanie na uniwersytecie z pewnością Cię zainteresuje.

Jak przebiega kurs hiszpańskiego na uniwersytecie w Hawanie?

Sposób prowadzenia kursów językowych na uniwersytecie ma charakter komunikatywny. Najważniejszą częścią nauki są zajęcia praktyczne mające na celu produktywne doskonalenie umiejętności językowych w mowie i piśmie. W taki sposób uczestnicy kursu są przygotowywani na codzienną interakcję w środowisku hiszpańskojęzycznym.


Zaletą nauki na uniwersytecie jest wymiana interkulturalna i uczestnictwo w życiu akademickim, społecznym i kulturalnym uczelni.

Jakie kursy hiszpańskiego oferuje hawański uniwersytet?

Kursy języka hiszpańskiego są oferowane w intensywnej wersji krótkoterminowej (minimum 1 tydzień) oraz jako długoterminowe kursy semestralne.


Krótkie kursy rozpoczynają się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca z wyjątkiem sierpnia.

Istnieje jednak możliwość dołączenia do kursu, który już się rozpoczął w dowolny poniedziałek miesiąca.

 

Poziomy nauki: początkujący, podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany i wyższy


Kwalifikacja do uczestnictwa w kursie na odpowiednim poziomie nauki odbywa się pierwszego dnia w postaci egzaminu klasyfikacyjnego.

kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie

Jakie inne programy edukacyjne są dostępne na uniwersytecie w Hawanie?

Oprócz kursów językowych uniwersytet w Hawanie oferuje rozszerzone programy nauki.

 

Popularnym programem semestralnym jest tzw. PILE Práctica Integral de la Lengua Española czyli Kompleksowa Praktyka Języka Hiszpańskiego.

 

Inne propozycje dla osób z dobrą znajomością hiszpańskiego to cotygodniowe wykłady w dziedzinach Kultura Kubańska, Historia Kuby i Literatura Kubańska.

Informacje praktyczne na temat kursów językowych

Do jednego miesiąca można brać udział w kursach przebywając na Kubie na podstawie karty turysty.

 

Aby zapisać się na kursy, które trwają dłużej niż miesiąc, konieczne jest posiadanie wizy akademickiej. Aplikację na taką wizę można składać w konsulacie kubańskim w swoim kraju pochodzenia lub przeprowadzić procedurę w Departamento de Español bezpośrednio na uniwersytecie bezpośrednio po rozpoczęciu kursu.

 

Więcej informacji na temat typów wiz na wyjazd  szukaj w zakładce Wiza na Kubę.

 

Dobre oferty na nocleg w apartamentach i kwaterach prywatnych w pobliżu uniwersytetu odkryjesz na stronie Wybór kwater prywatnych w Hawanie.

Universidad de La Habana - historia, architektura i urok uniwersytetu w Hawanie

kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie

Neoklasycystyczny budynek hawańskiego uniwersytetu zachwyca swoją elegancką architekturą.

 

Piękne fasady kryją w sobie dużo kubańskiej historii. Doniosły klimat tego miejsca kompletuje bujna zieleń, która otacza budynki.

 

Uniwersytet w Hawanie jest najstarszym uniwersytetem na całej Kubie, a także jednym z pierwszych w Ameryce Łacińskiej. Został założony przez dominikańskich mnichów już w roku 1728.

 

Jednym z jego najbardziej znanych studentów był Fidel Castro.

 

Uniwersytet pierwotnie znajdował się w dzielnicy starego miasta. W roku 1902 został przeniesiony do bardziej nowoczesnej dzielnicy Vedado.

 

Piękny budynek uniwersytetu w stylu neoklasycystycznym został ogłoszony pomnikiem narodowym w 1978 roku.

 

Na szczycie słynnych schodów La Escalinata Universitaria z 88 stopniami prowadzącymi do kompleksu budynków uniwersyteckich wznosi się majestatyczny posąg z brązu Alma Mater. Jest to symbol uniwersytetu i wita studentów swoimi otwartymi ramionami.

 

Na wewnętrznym dziedzińcu Plaza Ignacio Agramonte eksponowany jest jeden z czołgów wojskowych zdobytych przez kubańskich rewolucjonistów.

 

Na terenie uniwersytetu działają dwa muzea: Muzeum Historii Naturalnej z kolekcją eksponatów kubańskiej fauny i flory oraz Muzeum Antropologiczne prezentujące odkrycia z okresu prekolumbijskiego na Kubie.

kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie
kurs hiszpańskiego w Hawanie

Jak rezerwować kurs hiszpańskiego na uniwersytecie w Hawanie?

Jeśli kurs hiszpańskiego w Hawanie wydaje Ci się ciekawym dopełnieniem podróży na Kubę lub nawet zamierzasz wybrać się na wyspę głównie z chęci nauki tego język, skontaktuj się ze mną. 

Chętnie pomogę Ci w organizacji takiego wyjazdu.

 

Możesz skorzystać z poniższego formularza kontaktowego,

napisać maila pod adres karina@cubamania.eu

lub wysłać wiadomość  WhatsApp pod numer+48 737 333 566

 

Pozdrawiam serdecznie z Hawany

Karina

organizacja wyprawy na Kubę

[contact-form-7 id=”4″ title=”formularz kontaktowy”]