Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie
Kultura,  Szkolenia

Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie

Kubańczycy chętnie nawiązują kontakty z obcokrajowcami. Znajomość chociażby kilku podstawowych zwrotów w ich języku otworzy Ci na wyspie wiele drzwi i możliwości.

 

Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie to klucz do poznania autentycznej Kuby, dotarcia do serca jej mieszkańców, do przeżycia nietuzinkowej przygody.

Naucz się języka na wakacjach!

Język hiszpański jest jednym z najpiękniejszych języków na świecie. Do tego należy do tych, który Polacy opanowują stosunkowo łatwo. Ma prostą wymowę i zrozumiałą gramatykę.


Po zakończeniu wakacyjnego kursu hiszpańskiego w Hawanie nie otrzymasz oficjalnego certyfikatu. Zajęcia nie są skierowane na późniejsze zdawanie międzynarodowych egzaminów. Chodzi bardziej o to, by podczas podróży po krajach hiszpańskojęzycznych być w stanie rozwiązywać codzienne wyzwania bez pomocy tłumacza gogle, poznać daną kulturę od podszewki, a także aby móc zawrzeć interesujące znajomości z lokalną społecznością i zapewnić Ci  maksymalną radość podróżowania.

Praktykuj hiszpański dniem i nocą!

Języka uczysz się nie tylko podczas kursu, ale przede wszystkim praktykujesz go na ulicy z mieszkańcami, na targowisku, w sklepie, w restauracji, budce z lodami, na dyskotece. Dodatkowo możesz zarezerwować doświadczenia i wycieczki z lokalnymi przewodnikami , podczas których również nie zabraknie okazji na doskonalenie swoich umiejętności językowych.

 

Kurs hiszpańskiego możesz połączyć z pakietem kursu salsy. Instruktor tańca również będzie Ci bardzo pomocny w rozwijaniu zasobu słownictwa.

Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie

Nauka która przychodzi naturalnie, niemal od niechcenia

Kurs hiszpańskiego w Hawanie to najbardziej efektywna metoda nauki języka. Uczysz się we własnym tempie, w formie zabawy i cały kurs trwa tyle, ile chcesz i możesz poświecić mu czasu. Najkrótsza jednostka lekcyjna to pakiet składający się z dwóch lekcji. Możesz zapisać się na indywidualne zajęcia prywatne, albo z całą rodziną czy z przyjaciółmi, z którymi podróżujesz.


Twoim nauczycielem będzie Kubańczyk, doświadczony nauczyciel hiszpańskiego, który od wielu lat oferuje kursy językowe dla obcokrajowców. Oprócz swojego języka ojczystego włada także językiem polskim, co ułatwia znacznie komunikację z osobami, które zaczynają naukę od podstaw.

Poziom nauczania

W kursie mogą uczestniczyć osoby o różnym poziomie znajomości języka, od poczatkujących do zaawansowanych. Nauczyciel dopasowuje materiał kursowy do uczestników.

 

Kurs opiera się głównie na nauce praktycznego posługiwania się językiem. Znajomość gramatyki jest ważna, żeby zrozumieć specyfikę języka. Im jednak mniej czasu masz na uczestnictwo w kursie, tym bardziej nauczyciel będzie koncertował się na zagadnieniach praktycznych.

 

Panie nauczą się rozumieć komplementy rzucane im na ulicy przez kubańskich macho, panowie natomiast dowiedzą się, jak zaprosić partnerkę do tańca. Poza tym zapoznasz się z wyrażeniami użytecznymi podczas zakupów na lokalnym targowisku lub targowaniu się z taksówkarzami o cenę przejazdu. Nauczysz się również śpiewać z ulicznymi muzykami największe kubańskie przeboje takie jak Guantanamera.

Gdzie odbywają się kursy?

Nauka języka odbywa się w wybranych kwaterach w centrum Hawany w zależności od miejsca noclegu uczestników.


Polecane noclegi: uroczy i centralnie położony pensjonat Azul Habana.

Rodzaje kursów i ceny

Krótki pobyt w Hawanie do 3 dni

1 dzień

pakiet 2 lekcji

każda lekcja po 45 minut

25,-   za osobę

kurs dla 1 osoby

20,-   za osobę

od minimum 2

do maksymalnie 4 osób

15,-   za osobę

od minimum 5

do maksymalnie 8 osób

2 dni

pakiet 4 lekcji

każda lekcja po 45 minut

45,-   za osobę

kurs dla 1 osoby

40,-   za osobę

od minimum 2

do maksymalnie 4 osób

30,-   za osobę

od minimum 5

do maksymalnie 8 osób

3 dni

pakiet 6 lekcji

każda lekcja po 45 minut

70,-   za osobę

kurs dla 1 osoby

60,-   za osobę

od minimum 2

do maksymalnie 4 osób

50,-   za osobę

od minimum 5

do maksymalnie 8 osób

Jednotygodniowy pobyt w Hawanie

3 wybrane dni tygodnia

pakiet 6 lekcji

każda lekcja po 45 minut 

105,-   za osobę

kurs dla 1 osoby

95,-   za osobę

minimum 2

do maksymalnie 4 osób

85,-   za osobę

od minimum 5

do maksymalnie 8 osób

Dwutygodniowy pobyt w Hawanie

10 wybranych dni w ciągu 2 tygodni

pakiet 20 lekcji

każda lekcja po 45 minut

200,-   za osobę

kurs dla 1 osoby

170,-   za osobę

od minimum 2

do maksymalnie 4 osób

130,-   za osobę

od minimum 5

do maksymalnie 8 osób

Program dodatkowy

Spacer z przewodnikiem po targowiskach i centrach handlowych

Twój przewodnik będzie towarzyszył Ci w spacerze po mieście w celu praktykowania języka. Podczas spaceru będziesz mieć okazję stać się częścią życia codziennego Kubańczyków i porozumiewać się z nimi w prostych sytuacjach komunikacyjnych.

 

Czego się nauczysz? –Rozumieć i wyrażać podstawowe wypowiedzi dotyczące rutynowych potrzeb i robienia zakupów, zadawać i odpowiadać na pytania w konkretnych sytuacjach, negocjować ceny, dowiedzieć się więcej o ofercie handlowej itp.

 

Spacer trwa 3 godziny
1 osoba                  35€
2 do 5 osób           30€
6 do 10 osób         25€

Wspólne wyjście do kina

W zależności od Twojego poziomu znajomości języka wybrany film będzie w języku hiszpańskim (rozumienie ze słuchu) lub po angielsku z hiszpańskimi podtytułami (rozumienie tekstu czytanego).


Wizyta w kinie w Hawanie to podróż w czasie do lat 50tych powojennego modernizmu i kultury socjalistyczne. Zaskoczy Cię miła różnica do znanych z Europy globalnie ujednoliconych multipleksów kinowych

Cena za osobę: 5€

Spacer historyczny z lokalnym przewodnikiem

Trasa spaceru wiedzie najpiękniejszymi historycznymi ulicami Starej Hawany, pośród wielu atrakcji kulturowych, architektonicznych perełek i zabytkowych placów.

 

Twój przewodnik zaprowadzi Cię do najpiękniejszych miejsc w mieście, opowiadając o nich w języku polskim z tłumaczeniem prostych zwrotów na hiszpański. Podczas spaceru będziesz więc mieć możliwość praktykowania rozumienia ze słuchu oraz zadawania pytań w języku hiszpańskim.

 

Spacer trwa 3 godziny
1 osoba               45€ za osobę
2 osoby              25€ za osobę
3 do 4 osób       20€ za osobę
5 do 8 osób       15€ za osobę

Kurs salsy i nauka języka

Lubisz latynoskie rytmy? Połącz przyjemne z pożytecznym. Nauczyciel tańca pokaże Ci podstawowe kroki oraz bardziej zaawansowane obroty. Instrukcje dostaniesz w języku hiszpańskim z podpowiedzią po angielsku. W ten sposób trenujesz nie tylko figury taneczne, ale i znajomość języka.

Kurs trwa 1 godzinę
1  do 4 osób             15€ za osobę
4 do 10 osób           12€ za osobę

Rezerwacja Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie

[contact-form-7 id=”5275″ title=”Rezerwacja atrakcji”]

Wakacyjny kurs hiszpańskiego w Hawanie można połączyć z innymi ciekawymi propozycjami, które znajdziesz w zakładce Przeżycia

 

Jeśli lubisz tańczyć, z pewnością zainteresuje Cię oferta Kurs salsy w pakiecie czyli taneczne szaleństwo w Hawanie.

 

Hawana jest piękna, ale chcesz zobaczyć więcej na Kubie? Jedź na wycieczkę do plażowego raju w Varadero lub na plantacje tytoniu w dolinie Viñales.