pomoc charytatywna na Kubie

Pomoc charytatywna

Kryzys ekonomiczny spowodowany trudną sytuacja polityczną Kuby i długoletnią blokadą kubańskiego rynku pogłębił się w ostatnich latach konsekwencjami pandemii i  zastojem w turystyce. Kubańczycy sami żartują, że w ich kraju istnieją 3 główne problemy, są to śniadanie, obiad i kolacja. Ten żart nie jest nowy, ale obecnie bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Jeśli masz znajomych na Kubie, którym chciałbyś pomóc w zakupie żywności, zajrzyj na stronę Alawao. To firma, która zajmuje się zaopatrzeniem prywatnych gospodarstw w całej Kubie w produkty podstawowego użytku. W sprzedaży są różne pakiety żywnościowe, środki czystości, sprzęt AGD. Za pomocą tej strony można także doładować kubańskie telefony oraz zrobić transfer pieniężny.

Żyjemy w niesprawiedliwym i nierównym świecie. Ci, którzy dorastali w lepszych warunkach, często odczuwają pragnienie pomocy potrzebującym. Pomoc charytatywna na Kubie przez wiele lat była blokowana przez komunistyczny rząd. Każdy projekt wymaga oficjalnego zezwolenia.

 

Niemniej jednak istnieje wiele organizacji, które od lat aktywnie wspierają rozwój regionalny na wyspie w celu poprawy warunków życia jej mieszkańców. Powstały projekty mające na celu ochronę środowiska, poprawę zaopatrzenia w energię, pomoc humanitarną oraz zachowanie sztuki, kultury oraz regionalnych tradycji.

Wielu podróżników chciałoby przywieźć Kubańczykom prezenty. Jednak celowe wsparcie projektu charytatywnego często może się okazać o wiele cenniejsze niż drobne upominki. 

 

Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.PL

 

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl jest jedną z najbardziej znanych organizacji pozarządowych. Działa w wielu regionach świata nękanych przez ubóstwo, wojny i klęski żywiołowe. Organizacja wspiera działania społeczne misjonarzy na całym świecie. Ważną pomoc niesie także w zakresie edukacji dzieci.

 

Pomoc charytatywna na Kubie jest wielowymiarowa. Misjonarze – księża pallotyni pracują na wyspie od 2006 roku. Fundacja wspiera ich działania społeczne  skierowane do potrzebujących.

 

Wolontariusze Fundacji Salvatti.pl podczas wyjazdów wolontariackich odwiedzają chorych i ubogich. Organizują zajęcia edukacyjne dla dzieci, a także wycieczki i zabawy.

Jeśli chciałbyś wesprzeć działalność fundacji, możesz skorzystać oferty sklepu charytywnego. 

W sklepie odkryjesz nietypowe wyroby, rzeźby, obrazy czy biżuterię wytwarzane w krajach Afryki i Ameryki Południowej.

Dochód ze sklepu Fundacja przeznacza na realizację projektów dobroczynnych.