Taniec informacje o Kubie
Informacje o Kubie,  Rozrywka

10 najlepszych lokali do tańca w Hawanie

Lokale do tańca w Hawanie są chętnie odwiedzane.  Nie jest tajemnicą, że Kubańczycy tańczą dużo i chętnie. Nikogo nie dziwi też widok tańczących par w miejskich parkach, młodych chłopaków rapujących w kolejce za chlebem lub seksownych dziewczyn kołyszących biodrami w rytm muzyki na chodniku. Wieczorem organizowane są chętnie imprezy uliczne, podczas których sąsiedzi spotykają się na szklaneczkę rumu przy głośnych rytmach reggeatonu lub salsy dudniących z dużych głośników ustawionych bezpośrednio na ulicy. Dzień bez tańca to dzień stracony.

 

Na wejście do nocnych lokali nie każdy jednak może sobie pozwolić. Niemal wszędzie konieczne jest zapłacenie wejściówki, a ceny wahają się od 250CUP do 1500 CUP w zależności od rodzaju imprezy. Czasem bilet wejściowy upoważnia do konsumpcji jednego darmowego drinka w barze. Najdroższe są koncerty znanych grup muzycznych lub występy kabaretowe. Przy tych ostatnich w cenę wliczana jest także kolacja.

Club Jardines 1830

Club Jardines 1830 najlepsze lokale do tańca w Hawanie© Jardines de 1830

Adres : ulica Malecón

na rogu ulicy Calle 22

Miramar

Telefon : +53 7 838 3090

Tutaj od wejścia przywitają cię gorące rytmy salsy, aż noga sama podskakuje. Często muzyka jest na żywo, a w weekendy można dodatkowo podziwiać różnego rodzaju przedstawienia muzyczne od tańczących ruedę staruszków poprzez nowoczesne choreografie taneczne młodzieży aż po rytualne spektakle religijne.

 

Na pewno nie jest to miejsce na spędzenie samotnego wieczoru. Kubańczycy chętnie zapraszają turystów do wspólnej zabawy. Bez zbędnej żenady można tu poćwiczyć umiejętności zdobyte na kursach salsy.

 

Ten lokal na świeżym powietrzu jest zlokalizowany nad morską zatoczką, przy której kończy bieg promenada Malecón. Stąd też zawsze wieje tu orzeźwiający wiatr przynoszący ochłodę gorącym tancerzom.

 

Klub otwarty jest w czwartki, soboty i niedziele od 21:00 do 1:00 

La Esencia

La Esencia najlepsze lokale do tańca w Hawanie

Adres : ulica Calle 16 #506

pomiędzy ulicą Calle 5ta i ulicą Calle 7ma

Miramar

Telefon : +53 7 202 9941

Po przekroczeniu bramy ze zdobioną kratą i przejściu pod klasycznymi arkadami kolonialnej fasady budynku otworzy się przed Tobą widok na czarujący zielony dziedziniec. Dziedziniec zachwyci Cię romantycznym oświetleniem latarenek i lampek rozwieszonych pomiędzy palmami uginającymi się wraz z każdym podmuchem wiatru. Tutaj pod gołym niebem możesz rozpocząć taneczne wygibasy w rytm muzyki disco, hip hop, retro, reggaeton a także klasycznej salsy i bachaty. W nastrojowym wnętrzu lokalu urządzone są 2 różne sale. Na pewno znajdziesz swój ulubiony kąt. Tańczyć można dosłownie wszędzie. Czasem także zaśpiewać.

 

W poszczególne dni tygodnia organizowane są tu wieczory tematyczne jak  karaoke, koncert jazzowy, gejowskie noce . Bar jest dobrze wyposażony, a kuchnia serwuje lokalne przekąski takie jak kubańskie krokiety, panierowana ryba lub pierś z kurczaka pokrojone na kawałeczki do maczania w sosie, smażona malanga w cieście czy zestaw sera i wędlin.

 

Właścicielem lokalu jest charyzmatyczny Kubańczyk, który przez wiele lat był menadżerem słynnej hawańskiej grupy muzycznej Charanga Habanera. Być może będziesz mieć szczęście natrafić na koncert na żywo tej grupy. Z koncertem czy bez La Esencia jest wyjątkowym miejscem, warto tu zajrzeć.

King Bar

King bar nowe przeżycia na Kubie

Adres : ulica Calle 23 #667

pomiędzy ulicą Calle D i ulicą Calle E

Vedado

Telefon : +53 7 833 0556

King Bar przyciąga bardzo mieszaną, luzacką publiczność, młodych i tych którzy czują się młodo, samotnych strzelców, pary i grupy przyjaciół każdej orientacji seksualnej. Na tarasie wieczorami rozpalany jest grill. Po środku rośnie imponujące drzewo mango, a w tle słychać plusk kaskad wody z fontanny.

 

Tutaj zawsze jest wesoło i głośno, więc z szacunku dla sąsiadów właściciele lokalu zdecydowali się zadaszyć dziedziniec. Wspaniała atmosfera jednak na tym nie ucierpiała.

 

Lokal wypełnia się po brzegi szczególnie w dni tematycznych imprez jak fiesta del aqua czyli święto wody. Zatańczyć można nie tylko do latynoskich rytmów. Jest dużo muzyki międzynarodowej różnego gatunku. Regularnie odbywają się też koncerty na żywo.

Paseo Marítimo 
1ra y 70

1er y 70 paseo maritimonajlepsze lokale do tańca w Hawanie

Adres : ulica Calle 1ra y 70

Miramar

Sympatyczne centrum rozrywkowe, skupisko różnorakich barów i restauracji bezpośrednio na kamienistej, miejskiej plaży Playa Jaimanitas. Teren jest państwowy, ale lokale prywatne i każdy z nich ma swój indywidualny styl, drewniane domki otwarte od strony morza, niewielkie budki i duże dwupoziomowe platformy.

 

Całość w ciągu dnia daje mocno nieharmonijne wrażenie, jak gdyby ktoś rozsypał tu niepasujące do siebie klocki domino. Nocą jednak miejsce nabiera klimatu.

 

Rozpocznij wieczór przy romantycznym zachodzie słońca na tarasie jednej z restauracji serwującej rybę z grilla. Potem zmień miejsce, by skosztować wysokoprocentowego drinka. 

 

I tak we wspaniałym nastroju możesz rozpocząć nocne szaleństwo taneczne w rytmach latino, pop, house do wczesnych godzin porannych. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone.

Salsa Habana

Salsa Habana najlepsze lokale do tańca w Hawanie© Salsa Habana

Adres : ulica Villegas  #459

na rogu ulicy Muralla

Havana Vieja

Telefon : +53 5 2646198

Niewielki bar taneczny położony w samym sercu starego miasta. Serwują tu dobre koktajle, które sączy się zazwyczaj na stojąco.

 

Miejsc siedzących jest  jak na lekarstwo, więc należy raczej przygotować się na aktywny wieczór bez leniuchowania.

 

W barze spotykają się prawdziwi fani salsy, by podziwiać tańczących i dać podziwiać siebie. Cena wstępu jak i koszty drinków są bardzo umiarkowane.

Sangri- La

Sangri La najlepsze lokale do tańca w Hawanie© Sangri La

Adres : ulica Calle 42

na rogu z ulicą Calle 21

  La Playa

Telefon : +53 5 264 8343

Sangri- La to klub nocny, w którym nie tylko można się pobawić, ale i dobrze zjeść. Polecam wspaniałe ceviche, które za każdym razem smakuje inaczej, w zależności od tego jakie ryby i owoce morze pojawią się na rynku. Świetne są też smażone pierożki tak zwane empanaditas wypełnione nadzieniem mięsno-serowym.

 

Lokal od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród kubańskiej śmietanki towarzyskiej. Publiczność jest niezwykle elegancka i nic nie przypomina tutaj o trudach codziennego życia na wyspie z dala od migających świateł dyskotekowych.

 

Jeśli masz ochotę poznać kubańską dekadencję, odwiedź koniecznie to miejsce. Gwiazdą wieczoru jest często Leoni Torres, jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków na Kubie.

Bar Encuentro

Bar Encuentro najlepsze lokale do tańca w Hawanie© Bar Encuentro

Adres : ulica Calle 25 #1705

pomiędzy ulicą 30 i ulicą 32

Vedado

Telefon : +53 7 832 9744

Bar Encuentro to znany i lubiany lokal z głośną muzyką taneczną, do której wyświetlane są sexowne wideoklipy na licznych ekranach, kuchnią serwującą fantastyczne przekąski rybne i mięsne oraz barem z dużym wyborem krajowych i międzynarodowych koktajli. A wszystko to na tarasie pod gołym niebem.

 

Tutaj spotykają się i świętują Kubańczycy, którzy mają do swojej dyspozycji trochę drobnych, bo lokal nie należy do najtańszych. Miejsce ma ekskluzywny charakter. Pomimo tego atmosfera jest niezobowiązująca, a goście tańczą gdzie popadnie pomiędzy stolikami. W weekendy można natrafić na występy popularnych grup muzycznych.

Hotel Inglaterra

Hotel Inglaterra najlepsze lokale do tańca w Hawanie© Hotel Inglaterra

Adres : ulica Paseo de Prado #416

róg z ulicą San Rafael

  Habana Vieja

Telefon : +53 7 860 8596

Inglaterra jest najstarszym hotelem na Kubie. Hotel ten otworzył swe progi dla gości już w roku 1875, w burzliwym okresie pierwszej wojny o niepodległość wyspy i o zniesienie niewolnictwa. To miejsce z duszą o ekstrawaganckim wystroju neomauretańskim i z halą pełną łuków i ozdobnych hiszpańskich płytek ceramicznych.

 

Na otwartym dachu hotelu odbywają się legendarne już dancingi, często przy muzyce na żywo. Tańczy się salę, rumbę i merengę. Z tarasu rozpościera się niesamowity widok na Park Centralny, bulwar Prado i na okazałe gmachy z różnych epok historycznych.  Atmosfera jest międzynarodowa, co podoba się wielu otwartym na przyjezdnych Kubańczykom. Wpadają tu by potańczyć i porozmawiać z ludźmi z całego świata. Parkiet jest zawsze wypełniony po brzegi. Ceny drinków wydają się stosunkowo przystępne, pod warunkiem że zamawia się je po uprzednim rzuceniu spojrzenia do karty. W przeciwnym razie może czekać na ciebie cenowa niespodzianka.

Piano Bar Habaneciendo

Piano Bar Habanaciendo najlepsze lokale do tańca w Hawanie

Adres : ulica Neptuno

pomiędzy ulicą Águila y ulicą Galiano

Centro Habana

Telefon : +53 7 862 4165

Po wieczornym koncercie w Domu Muzyki można wybrać się po sąsiedzku do kameralnego klubu Piano Bar Habaneciendo. To miejsce spotkań nocnych marków. Zabawa rozkręca się późno, trwa za to do wczesnych godzin porannych.

 

Na zewnątrz rozwieszony jest tygodniowy plan koncertów, które odbywają się tu niemal codziennie. Muzyka jest mieszanką piosenek reggaeton, salsy i bachaty.

 

Klimatyzacja w klubie jest podkręcona na maksa, wchodząc do lokalu można dostać chwilowego szoku termicznego W żywiole tańca temperatura ciała powraca jednak szybko do normalności.

 

Nie pomyl baru z Piano Bar Delirio National, który znajduje się w Teatrze Narodowym w Vedado i ma całkiem innym, bardziej konserwatywny charakter.

El Turqino

El Turquino najlepsze lokale do tańca w Hawanie© El Turquino del Habana Libre

Adres : Hotel Habana Libre

ulica Calle L pomiędzy ulicą 23 i ulicą 25

Vedado

Telefon : +53 7 834 6400

El Turqino jest barem muzycznym na specjalne okazje. Sala taneczna jest w całości otoczona panoramicznymi oknami, a widok na Hawanę z 25 piętra zapiera dech w piersiach.

 

Wieczór zazwyczaj rozpoczyna się koncertem kubańskiej grupy muzycznej na żywo. Parkiet zapełnia się natychmiast tańczącymi parami, a w tle migają światła wielkomiejskiego życia nocnego. Atmosfera jest naprawdę wyjątkowa. Późną nocą o dobrą nastrój dba DJ.

 

Bar nie należy do tanich, ale warto sięgnąć głębiej do kieszeni, bo spędzony tu wieczór z pewnością zapadnie Ci na długo w pamięci.

Wyżej wymienione lokale do tańca w Hawanie to subiektywna lista najlepszych miejsc, gdzie w miłej atmosferze można zasmakować uroków życia nocnego stolicy Kuby.

 

Każdy z klubów ma swój indywidualny program rozrywkowy w zależności od dnia tygodnia oraz imprezy specjalne, które ogłaszana są w kubańskich mediach społecznościowych. Aby nie przegapić najlepszych punktów programu, warto zasięgnąć  rady miejscowego  znawcy sceny. Sprawdź TUTAJ ofertę znanego przewodnika po hawańskich barach i dyskotekach.