oryginalne zakupy w Hawanie informacje o Kubie
Rozrywka,  Styl życia

10 miejsc na oryginalne zakupy w Hawanie

Oryginalne zakupy w Hawanie są możliwe, nawet jeśli Kuba z pewnością nie jest odpowiednim adresem dla miłośników dużych galerii handlowych. Nie oznacza to jednak, że turyści wyjadą z Kuby z pustymi rękami.

W stolicy Kuby działają liczne bazary rzemieślnicze, sklepy z pamiątkami, galerie sztuki, antykwariaty, butiki z tradycyjną odzieżą kubańską i państwowe sklepy oferujące wysokiej jakości cygara i wyśmienity markowy rum. Te ostatnie można spotkać przede wszystkim w dużych hotelach. Rozpowszechnienie tego typu miejsc sprzedaży jest ściśle związane z rozwojem turystyki na wyspie, z oferty korzystają jednak także Kubańczycy, jako że wiele produktów jest uchwytne wyłącznie w miejscach turystycznych. 

oryginalne zakupy w Hawanie Centro Cultural Almacenes de San José

Centro Cultural Almacenes de San José

 

To największy targ rzemiosła w Hawanie w odrestaurowanej hali magazynowej z końca XIX wieku tuż przy porcie. Znajdują się tu setki stoisk, które oferują całą paletę pamiątek od tanich świecidełek czy modeli limuzyn zrobionych z drutu lub puszek po napojach poprzez wyroby szydełkowe i galanterię skórzaną aż po kosztowne dzieła sztuki, drewniane rzeźby i oryginalne obrazy kubańskich artystów.

Adres : ulica Avenida del Puerto (Desamparados) 

przy rogu z ulicą Cuba

Habana Vieja

Telefon : +53 7 864 7793

oryginalne zakupy w Hawanie Taller Experimental de Gráfica

Taller Experimental de Gráfica

 

Warsztat artystyczny, gdzie można poprzyglądać się pracy artystów i zakupić ich dzieła litograficzne. Żeby dostać się do warsztatu, należy przejść od Placu Katedry przez krótką uliczkę Callejón del Chorro pomiędzy stolikami licznych lokali gastronomicznych.

Adres: ulica Callejón del Chorro

przy placu Plaza de la Catedral

Habana Vieja

Telefon : +53 7 762 2867

oryginalne zakupy w Hawanie Quitrín

Quitrín

 

Ręcznie na Kubie szyta odzież, większość z białych tradycyjnych materiałów. Seksowne sukienki i bluzki w bardzo atrakcyjnych cenach. Dla panów oferowane są guayaberas czyli tradycyjne kubańskie koszule, które kiedyś służyły prostym chłopom rolnym, ale za zasługą Fidela Castro ich rola podniosła się do rangi koszul wyjściowych kubańskich dyplomatów oraz biznesmenów.

Adres: ulica Calle Obispo #163

pomiędzy ulicą San Ignacio i ulicą Mercaderes

Habana Vieja

Telefon :  +53 7 8017695

oryginalne zakupy w Hawanie Museo de Chocolate

Museo del Chocolate

Najlepsza czekolada, jaką Kuba ma do zaoferowania, pochodzi z Baracoa i w Hawanie można skosztować oryginału właśnie tutaj, w muzeum czekolady. Czekoladę jest dostępna w przepysznej formie pitnej lub jako pralinki i czekoladowe figurki.

Adres: ulica Mercaderes #255

róg z ulicą Amargura

Habana Vieja

Telefon : +53 7 8664431

oryginalne zakupy w Hawanie Casa de la Miel

Casa de la Miel

 

Sklep specjalizujący się w sprzedaży wspaniałego organicznego miodu z Kuby, a także produktów z miodu. Miód kubański wytwarzany jest tradycyjnymi metodami ekologicznymi, ma przepiękny bursztynowy kolor, jest intensywny w smaku i co ciekawe zyskał w ostatnich latach ogromnie na zainteresowaniu na rynkach zagranicznych, co spowodowało, że eksport miodu wyprzedził eksport cukru z trzciny cukrowej czy kawy.

Adres: ulica Amargura #66

pomiędzy ulicą Mercaderes i ulicą San Ignacio

Habana Vieja

oryginalne zakupy w Hawanie Galería Juan David

Galería Juan David

 

Fani kina mogą zakupić tu plakaty kubańskich filmowych produkcji. Galeria znajduję się tuż przy głównym wejściu do kina Yara.

Adres: ulica Calle 23 (La Rampa), róg z ulicą L

przy wejściu do kina Cine Yara

Vedado

Telefon: +53  7 836 4934

oryginalne zakupy w Hawanie Casa Cubana del Perfume

Casa Cubana del Perfume


Tutaj można zmieszać swój własny indywidualny zapach z naturalnych olejków lub wybrać perfumy wykreowane na podstawie oryginalnych receptur z czasów kolonialnych. Flakony ze staromodnym korkiem przypieczętowanym woskiem są dziełem kubańskich artystów.

Adres: ulica Mercaderes #156

pomiędzy ulicą Obrapia i ulicą Lamparilla

Telefon +53 7 861  3525

oryginalne zakupy w Hawanie Cuervo y Sobrinos

Cuervo y Sobrinos

 

Eklusywna marka zegarków z długoletnią tradycją. Firma została założona w Hawanie w roku 1862 i obecnie jest jedną z najbardziej znanych marek na świecie Po rewolucji przeniesiono fabrykę do Szwajcarii, gdzie zegarki do dzisiaj są produkowane. W miejscu oryginalnej fabryki we wnętrzach w stylu Art Nouveau funkcjonuje dziś sklep markowy w kombinacji z nastrojową kawiarenką .

Adres: ulica Calle de los Oficios, róg z ulicą Calle Muralla

Habana Vieja

Telefon: +53 7 801  2515

oryginalne zakupy w Hawanie Casa del Abanico

Casa del Abanico


Mały, elegancki sklep specjalizujący się w wysokiej jakości, ręcznie malowanych artystycznych wachlarzach. Wachlarze te to prawdziwe dzieła sztuki ze względu na różnorodne modele, luksusowe zdobienia i uderzające kolory. Sklep znajduje się w turystycznym centrum Hawany, przy historycznej, pięknie wyrestaurowanej ulicy Obrapia.

Adres: ulica Calle Obrapia # 107

pomiędzy ulicą Oficios i ulicą Los Mercaderes

Habana Vieja

Telefon: +53 7 869  7402

oryginalne zakupy w Hawanie cygaro

Casa del Ron y del Tabaco

Oryginalne zakupy w Hawanie bez rumu i kubańskich cygar po prostu nie istnieją. W Casa del Ron y del Tabaco w sprzedaży są rożne gatunki rumu i markowe cygara, czasem także kubańska kawa. Rum można przed zakupem skosztować w barze, który jest zintegrowany wewnątrz sklepu.

Adres: ulica Calle Obispo #2e

 pomiędzy ulicą Barnaza i ulicą de Bélgica (Monserrate)

Habana Vieja

Oryginalne zakupy w Hawanie można wspaniale połączyć ze zwiedzaniem miasta. Co jeszcze warto zrobić i zobaczyć w stolicy Kuby? Intersujące artykuły znajdziesz w zakładce Ciekawostki.