Hawana na rowerze na rowerze nowe przeżycia na Kubie
Rozrywka,  Wycieczki na Kubie

Odkryj Hawanę na rowerze

Hawana na rowerze to propozycja dla aktywnych podróżników. Poznaj znane i mniej znane dzielnice miasta podczas rowerowego wypadu z lokalnym przewodnikiem.

 

O ile Starą Hawanę najlepiej zwiedzać jest pieszo, o tyle na wycieczce po rozległej dzielnicy Vedado i interesujących obrzeżach Centro Habana warto skorzystać z roweru.

Podczas tego rowerowego wypadu nie zabraknie okazji na robienie oryginalnych zdjęć oraz na posłuchanie ciekawych historii na temat codziennego życia Kubańczyków i ich kultury.

Hawana na rowerze

Luis przechowuje swoje nowoczesne rowery górskie w centrum Vedado, przy ulicy Linea, 5 przecznic od Malecónu. Stąd właśnie rozpoczniesz interesującą objazdówkę po miejscach, które przewodnikach turystycznych wymieniane są jako dodatkowe atrakcje po tych głównych, oczywistych. Czasem przewodniki nawet o tych miejscach nie wspominają  ze względu na brak infrastruktury turystycznej i trudnego dojazdu.

 

Za to Luis wie jak tam dojechać. Jego rowery sprawdzą się zarówno na miejskich ulicach jak i na nieutwardzanych terenach zielonych. Ta wycieczka to niestandardowy sposób, by poznać Hawanę z całkiem innej perspektywy.

Program wycieczki

Trasa wycieczki Hawana na rowerze prowadzi przez klasycystyczny kompleks budowli Hawańskiego Uniwersytetu. Tutaj będziesz mieć okazję, by wspiąć się na słynną kaskadę schodów Las Escalinatas i rzucić okiem z góry na panoramę Vedado, zrobić zdjęcie z posągiem Alma Mater ( z łaciny Matki Karmicielki) oraz zajrzeć do klas wykładowych przez otwarte okna.

 

W Parque Lennon zaskoczy cię siedząca figura eksbeatlesa Johna Lennona, którego Fidel Castro podziwiał jako rewolucjonistę muzyki.

 

Przerwę na Placu Rewolucji, znanym z wielogodzinnych przemów Fidela Castro do milionowych tłumów, warto wykorzystać by przyjrzeć się bliżej monumentalnym gmachom ministerstw otaczającym plac. 90-metrowy obelisk w centrum placu tworzy imponujące tło dla monumentu José Marti. Widok ten ma nie tylko znaczenie symboliczne, ale jest także wdzięcznym motywem fotograficznym.

 

Przemierzając most Puente de Hierro ponad rzeką Almendares wkroczysz w magiczny świat lasu El Bosque de La Habana. Tutaj pośród zadziwiających, zielonych krajobrazów wypróbujesz możliwości techniczne swojego mountainbike’a.

 

Ostatnim punktem zwiedzania będzie wizyta na cmentarzu Kolumba, największej nekropoli Ameryki Łacińskiej. Tutaj pochowano najwybitniejszych Kubańczyków, a każdy grób opowiada swoją własną historię.

 

Swoją rowerową wyprawę po Hawanie zakończysz w lokalnym barze w miłej atmosferze przy typowej kubańskiej przekąsce.

Hawana na rowerze
Hawana na rowerze
Hawana na rowerze

Wycieczka trwa  4 godziny i jest prowadzona  po angielsku i po hiszpańsku

 

Co dostaniesz do dyspozycji:
1.  nowoczesny rower górski
2.  kask ochronny
3.  butelka wody mineralnej na wstępie
do wyboru sok owocowy, milk shake lub piwo na koniec wycieczki.
5.  lokalna przekąska

 

Co powinieneś zabrać ze sobą:
1.  okulary przeciwsłoneczne
2.  krem przeciwsłoneczny
3.  wygodne obuwie sportowe
4. luźne ubranie
5.  dodatkową butelkę wody

Rezerwacja

[contact-form-7 id=”5275″ title=”Rezerwacja atrakcji”]

Hawana na rowerze to propozycja dla aktywnych. A Tobie jednak dalej mało Ci emocji? Albo wręcz odwrotnie masz ochotę na relaks i odpoczynek? Szukaj inspiracji na miłe spędzenie czasu w Hawanie w zakładce Przeżycia.