Nurkowanie na Kubie
Rozrywka,  Wycieczki na Kubie

Poznaj podwodny świat Kuby

Nurkowanie na Kubie

Krajobraz Kuby zachwyca urozmaiconym wybrzeżem z licznymi zatokami. Wyspa jest otoczona rafami koralowymi z bogatym życiem podwodnym, a woda jest krystalicznie czysta i przyjemnie ciepła. Tak właśnie wyglądają idealne warunki na nurkowanie na Kubie. Tym bardziej, że ten cudowny system ekologiczny utrzymany jest w niemal niezakłóconym przez industrializację, naturalnym stanie.

 

Jeśli chcesz spróbować przygody z nurkowaniem, to warto zrobić to właśnie tutaj, na tej największej z wysp karaibskich.

Nurkowanie na Kubie

Nurkowanie na Kubie

Na podwodną przygodę zaprasza Cię Javier. Nurkowanie to nie tylko jego wielka pasja, ale i sposób na życie. Największą satysfakcję daje mu zarażanie ta pasją innych ludzi.

Javier jest profesjonalnym instruktorem PADI z ponad 20-letnim doświadczeniem.

Padi czyli Professional Association of Diving Instructor jest organizacja nurkową założoną w 1967 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie zrzesza większość centrów nurkowych i Instruktorów na świecie i wydaje ponad 70% międzynarodowych certyfikatów.

 

Javier pracował w wielu miejscach na świecie między innymi w Kolumbii, Brazylii i Kanadzie oraz oczywiście w swojej ojczyźnie na Kubie.

 

Podczas pobytów i działalności zawodowej w rożnych krajach miał okazję poznać ludzi z odmiennymi kulturami i różnicami w sposobie odkrywania świata. Także ich inne podejście do tematu raf koralowych.

 

Swoją rozległą wiedzą na temat podwodnego świata chętnie dzieli się z innymi. Prowadzi wykłady w lokalnych szkołach na temat znaczenia raf koralowych na całym obszarze Karaibów. Oprócz tego organizuje publiczne dnia sprzątania w terenie.

Twoja przygoda z nurkowaniem

Nurkowanie na Kubie

To niezwykłe doświadczenie pozwoli Ci na kilka godzin wkroczyć do podwodnego świata przy wybrzeżach Kuby i przeżyć niesamowite spotkanie z fascynującą karaibską fauną i florą.


Nie jest wymagane ani doświadczenie ani żadne certyfikaty. W podwodnej przygodzie mogą wziąć udział nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie nurkowały. Wszyscy są mile widziani. Javier wprowadzi każdego uczestnika indywidualnie i w nieskomplikowany sposób w tajniki nurkowania.

Program

Wcześnie rano Javier odbierze Cię prosto z miejsca Twojego noclegu.

 

Razem udacie się nad wybrzeże poza centrum Hawany, gdzie rozpoczniesz swoja przygodę z nurkowaniem. Miejsce do nurkowania znajduje się daleko od tradycyjnych, zatłoczonych obszarów turystycznych. Możesz więc ekskluzywne korzystać z jego uroków.

 

Najpierw Javier wyjaśni Ci podstawy nurkowania takie jak komunikacja za pomocą sygnałów ręcznych i techniki ruchu. Następnie wyposażeni w profesjonalny sprzęt do nurkowania zrobicie pierwsze kroki w ciepłych wodach.

 

W doświadczeniu mogą wziąć udział najwyżej dwie osoby z jednym instruktorem nurkowania. Najważniejsze jest bowiem, by każdy uczestnik czuł się bezpiecznie i komfortowo.  Javier zawsze będzie kontrolował Twój sprzęt. Ty w tym czasie możesz w pełni cieszyć się widokami i podziwiać skarby wód tropikalnych i cudowny ekosystem raf koralowych.

 

Javier ma zawsze ze sobą podwodny aparat fotograficzny i korzysta z niego podczas nurkowania, by zrobić uczestnikom pamiątkowe zdjęcia pod wodą.

 

To niesamowite doświadczenie może stać się punktem kulminacyjnym twojej podróży na Kubę.
Nie zwlekaj zarezerwuj już dziś!

Informacje praktyczne

Zaplanuj na tą przygodę 3,5 godziny. Z tego około 40 do 50 minut spędzisz pod wodą.

Javier mówi płynnie po angielsku i hiszpańsku.


Co dostaniesz do dyspozycji:
1. transport z miejsca noclegu do obszaru nurkowania i z powrotem
2. sprzęt do nurkowania
3. pamiątkowe zdjęcia w formie digitalnej

 

Co powinieneś zabrać ze sobą:
1. kostium kąpielowy
2. ręcznik

Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie
Nurkowanie na Kubie

Rezerwacja

Spodobał Ci się pomysł podwodnej przygody i nurkowanie na Kubie? Chcesz poznać wyspę indywidualnie i doświadczyć więcej  niezapomnianych wrażeń?

 

Znajdź inspirację i inne pomysły w zakładce Przeżycia.